Hakkımızda

Miras


M.Ö. 6000 yıllarında ilk ilmekler Anadolu topraklarında atılır. Çatalhöyük’teki kazılarda Anadolu uygarlıklarının dokumacılık yönünden oldukça geliştiklerini gösteren buluntular elde edilmiştir.


Denizli’nin ilçesi Buldan’da kent tarihi kadar eski olan dokumacılığın kökleri M.Ö. 2. yüzyıla, Romalılar devrindeki Tripolis’e kadar uzanmaktadır.


Günümüzde Topkapı sarayında da tarihi örneklerine rastlanabilecek, ipi işleyen hünerli ellerin başkenti Buldan dokumaları ile ilgili ünlü gezgin İbni Batuta’nın(1331) şu sözleri kayda geçmiştir: ‘Burada altın işlemeli, pamuklu kumaşlar dokunur ki emsali yoktur. Pamuğun güzelliği ve kuvvetli olması dolayısıyla dokunan kumaş ve bezler de ziyade dayanır’


Değerlerini asırlık deneyimden ve gurur dolu dokuma geleneğinden alan Dönmez Tesktil geçmişinden gelen kültürü zamanın ötesine taşıyor. Bütünsellik içerisinde kurgulanmış doğal bir yaşam tarzı için yatak odası, yemek odası, banyo ve yaşam alanlarına uygun geniş bir yelpazede ev tekstili ürün seçkisini Buldans markası ile kullanıcılarının beğenisine sunuyor.


Vizyonumuz

Dönmez Tekstil ; kullanıcıları, çalışanları ve etki ettiği çevrenin duygu ve düşüncelerine hitap eden, bütünsellik içinde kurgulanmış, geçmişin geleneğinden gelen, zamanın ötesine geçebilen özgün, kaliteli, hammadde ve üretiminde doğal ürünler ile doğal bir yaşam tarzı sunmak için çalışır.

Yatak odası, yemek odası, banyo ve yaşam alanları için geniş bir yelpazede ev tekstili ürün seçkisi sunar.


Misyonumuz

Geleneğin değerleri ile geleceği tasarlayarak, ulaşılabilirliği, tanınırlığı, saygınlığı , aydınlığı ve samimiyeti ile doğal ev tekstili pazarında yurtiçinde ve yurtdışında yenilikçi, öncü ve yaygın bir kuruluş olmak.

Buldan's Online’dan yapacağınız, 200 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo avantajından yararlanın! !